Wakacje na Teneryfie

Wynajem Domów Wakacyjnych Teneryfa - Wynajem Mieszkań wakacyjnych na Teneryfie

Wakacje na Teneryfie - Domy Wakacyjne Teneryfa - Mieszkania Wakacyjne Teneryfa - Urlop na Teneryfie

Strona Główna   Mieszkania Wakacyjne Teneryfa   Domy Wakacyjne Teneryfa   Wynajem Samochodów   Kontakt   O Firmie

San Miguel de Abona

San Migual de Abona

Pomiędzy dwoma dziko popękanymi wąwozami górskimi, Barranco de Archiles a Barranco de la Orchilla, znajduje się kanaryjska wioska San Miguel de Abona, położona na średniej wys ok. 600 m. wokół wioski dominuje przede wszystkim rolnictwo z uprawą winorośli, a także z uprawą warzyw, owoców, a nawet zbóż. Nawadniania dokonuje się posiadanych rezerwuarów wody, ponieważ Teneryfa posiada ma ani rzek, ani wody gruntowej.

San Miguel de Abona jest miejscem urodzenia historyka i lekarza Juana Béthencourta Alfonso. Spuściznę Béthencourta stanowi trzytomowa dokumentacja o życiu miejscowej ludności. Prowadził on również badania na temat spuścizny Guanczów. Dzięki temu dziełu dzisiejsi historycy posiadają gruntowną wiedzę ogólną na ten temat. Odwiedzającym miejscowość oferuje liczne, dobrze zachowane, stare budynki z czasów kolonialnych. Centrum miejscowości stanowi kościół Iglesia Parroquial de San Miguel, od którego miejscowość wzięła swą nazwę i który jednocześnie jest  poświęcony archaniołowi Michałowi (hiszp. Miguel). Szczególnie wrażenie w kościele, obok ołtarza, robią oba duże malowidła w budynku.

Obowiązkowy punkt odwiedzin stanowi zamek Castillo de San Miguel, roztaczający podczas jego zwiedzania średniowieczną atmosferę. Ten, kto nie odczuwa jeszcze przy tym szczególnego poczucia atmosfery średniowiecza, powinien wziąć udział w średniowiecznym bankiecie, podczas którego spożywa się potrawy jedynie rękoma. Mlaskanie i siorbanie są przy tym wyraźnie mile widziane. Poza tym odbywają się tu także turnieje rycerskie z końmi i lancami. Zamek otwarty jest dla gości w soboty, jak również od wtorku do czwartku.

Na południe od cmentarza (Cementerio) znajduje się kanaryjski dwór szlachecki "Casa del Capitán". Tam w 1780 r. urodził się Migual Alfonso Martínez, budzący podziw mieszkańców wioski. W swoich czasach był on, jako kapitan, najwyższym rangą żołnierzem gminy. W 1878 r. dwór, po pożarze, został kompletnie odrestaurowany. Dziś znajduje sie tam interesujące muzeum, dające możliwość wglądu nie tylko w tradycyjne sztuki z czasów kolonialnych i okresu Guanczów, ale także w przeszłość samej miejscowości.

plaża w okolicy


odległości

San Miguel de Abona - Teneriffa / Tenerife

notatnik
Do notatnika mogą Państwo włączyć maksymalnie
5 obiektów. To umożliwi Państwu składanie
zapytań dotyczących maksymalnie 5 obiektów
jednocześnie oraz ich porównywanie.
/* */

Wir bitten um einen kleinen Moment Geduld.

Ändern Sie hier die Währung
für die Anzeige der Preise
e-mail:
Hasło: